Hatay Çelik Enerji Sistemleri Antakya’da açıldı26/11/2012

Yenilenebilir enerji sistemleri konusunda faaliyet gösteren Hatay Çelik Enerji düzenlenen törenle açılışını gerçekleştirdi.

Açılış törenine Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, MKÜ Rektörü H.Salih Güder, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı A.Kadir Teksöz, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, MHP İl Başkanı Adnan Akdaş ve İlçe Başkanı Fedai Yücedal, Belediye Meclis Üyeleri,Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda işadamı ve davetliler katıldı.

Törende açılış kurdelesini Antakya Belediyesi Başkanı Savaş, İl Emniyet Müdürü Kılıç, MKÜ Rektörü Güder, ATSO Başkanı Çinçin, HESOB Başkanı Teksöz, HGC Başkanı Yetişen, MHP İl Başkanı Akdaş ve Hatay Çelik Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ayan hayırlı uğurlu olsun diyerek açılış kurdelesini kestiler. Törenin ardından açılışa katılan tüm davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Açılış sonrasında yenilenebilir enerji sistemleri konusunda bir açıklama yapan Hatay Çelik Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ayan yapmış olduğu açıklamada; “Elektrik piyasasında lisansız elektrik üretimine ilişkin yönetmeliğe ait tebliğ 10 Mart 2012 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu yönetmeliğe göre 500 kw’ın altındaki Rüzgar ve Güneş Enerjisi sistemlerinin lisans işlemlerine gerek kalmamaktadır.

Ülkemiz ve özellikle şehrimiz güneş ve rüzgar enerjisi açısından diğer ülkeleri özendirecek kadar zengin bir coğrafi konuma sahiptir. Firmamızın nihai amacı, bu kaynaklarımızı değerlendirerek enerji konusunda dışa bağımlılığımızı bir ölçüde azaltacak projeler ortaya çıkarmaktır. Hatay Çelik Enerji Sistemleri rüzgar ve güneş enerji sistemlerinin danışmanlığı, projelendirmesi, kurulumu ve ürün satışı alanlarında geçtiğimiz Ekim ayında Hatay’da faaliyete başlamıştır. Hatay Çelik Enerji Sistemleri Ekim ayından itibaren Güneş’ten elektrik üretim sistemlerinde Solimpeks firmasının Hatay, Osmaniye ve Kilis Ana Bayiliklerini üstlenmiştir. Rüzgar tirbünü ilgili Altema firmasının Hatay, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Malatya ve Adıyaman illerinin ana bayiliklerini üstlenmiş bulunmaktadır. 2013 yılından itibaren özel tasarımlara yönelik fotovoltaik güneş panellerinin Türkiye’de üretimi projesi için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na başvuru yapmayı hedeflemektedir. Proje ve perakende satışlarımız Odabaşı Beldesi’nde bulunan Hatay Enerji mağazamızda halkımıza hizmet vermekteyiz.” dedi.

Facebook Yorumları